WK-Selecties

Het WK voetbal zal dit jaar voor de twintigste keer worden gehouden, dit keer in Brazilië. Dit is al de tweede keer dat het land het WK organiseert, de vorige keer was in 1950. Zelf is Brazilië al vijf keer wereldkampioen geworden en is ook deze keer een van de favorieten om het WK te winnen. De deelnemende landen moet vóór 2 juni hun definitieve WK-selecties hebben doorgegeven. Ook het Nederlands elftal heeft haar definitieve selectie reeds rond. Hier vind je een overzicht van alle definitieve WK-selecties.

Hieronder vind je alle WK-selecties van de deelnemende landen.

Poule A Poule B Poule C Poule D
Brazilië Spanje Colombia Uruguay
Mexico Nederland Griekenland Costa Rica
Kroatië Chili Ivoorkust Engeland
Kameroen Australië Japan Italië
Poule E Poule F Poule G Poule H
Zwitserland Argentinië Duitsland België
Ecuador Bosnië Portugal Algerije
Frankrijk Iran Ghana Rusland
Honduras Nigeria VS Zuid-Korea

 

Poule A:

Brazilië

Doel: Júlio César (Toronto FC), Jefferson (Botafogo), Victor (Atético Mineiro).

Verdediging: Dante (Bayern München), David Luiz (Chelsea), Henrique (Napoli), Thiago Silva (Paris Saint-Germain), Dani Alves (Barcelona), Maicon (AS Roma), Maxwell (Paris Saint-Germain), Marcelo (Real Madrid).

Middenveld: Fernandinho (Manchester City), Hernanes (Internazionale), Paulinho (Tottenham Hotspur), Luiz Gustavo (VfL Wolfsburg), Oscar (Chelsea), Ramires (Chelsea), Willian (Chelsea).

Aanval: Fred (Fluminense), Bernard (Shakhtar Donetsk), Jô (Atlético Mineiro), Neymar (Barcelona), Hulk (Zenit Sint-Petersburg)

Mexico

Doel: José de Jésus Corona (Cruz Azul), Guillermo Ochoa (AC Ajaccio), Alfredo Talavera (Deportivo Toluca).

Verdediging: Héctor Moreno (Espanyol), Paul Aguilar (América), Andrés Guardado (Bayer Leverkusen), Miguel Layun (América), Rafael Márquez (León), Carlos Salcido (Tigres),Diego Reyes (FC Porto), Francisco MazaRodríguez (América).

Middenveld: Isaac Brizuela (Deportivo Toluca), Héctor Herrera (FC Porto), Juan Carlos Medina (América), Marco Fabián (Cruz Azul), José Juan Vázquez (León), Luis Montes (León), Carlos Peña (León).

Aanval: Javier Hernández (Manchester United), Raúl Jiménez (América), Oribe Peralta (Santos Laguna), Alan Pulido (Tigres), Giovani dos Santos (Villarreal).

Kroatië

Doel: Stipe Pletikosa (Rostov), Danijel Subašic (Monaco), Oliver Zelenika (Lokomotiva Zagreb).

Verdediging: Darijo Srna (Shakhtar), Dejan Lovren (Southampton), Vedran Corluka (Lokomotiv), Gordon Schildenfeld (Panathinaikos), Danijel Pranjic (Panathinaikos), Domagoj Vida (Dynamo Kiev), Šime Vrsaljko (Genoa).

Middenveld: Luka Modric (Real Madrid), Ivan Rakitic (Sevilla), Ognjen Vukojevic (Dynamo Kiev), Mateo Kovacic (Internazionale), Marcelo Brozovic (Dinamo Zagreb), Sammir (Getafe), Ivan Mocinic (Rijeka).

Aanval: Ivan Perišic (VfL Wolfsburg), Mario Mandžukic (Bayern), Ivica Olic (VfL Wolfsburg), Eduardo da Silva (Shakhtar), Nikica Jelavic (Hull City) en Ante Rebic (Fiorentina).

Kameroen

Doel: Charles Itandje (Konyaspor), Sammy N’Djock (Fethiyespor) , Maximae Loïc Feudjou (Coton Sport).

Verdediging: Allan Nyom (Granada), Cédric Djeugoué (Coton Sport), Dany Nounkeu (Besiktas), Aurélien Chedjou (Galatasaray), Nicolas N’Koulou (Olympique Marseille), Henri Bedimo (Olympiqye Lyon), Benoît Assou-Ekotto (Queens Park Rangers).

Middenveld: Eyong Enoh (Antalyaspor), Jean Makoun (Stade Rennes), Joël Matip (Schalke 04), Stéphane Mbia (Sevilla), Landry N’Guémo (Bordeaux), Alex Song (FC Barcelona), Edgar Salli (RC Lens).

Aanval: Samuel Eto’o (Chelsea), Eric Choupo-Moting (Mainz) , Benjamin Moukandjo (Nancy), Vincent Aboubakar (Lorient), Pierre Webo (Fenerbahçe), Fabrice Olinga (Zulte Waregem).

Poule B:

Spanje

Doel: Iker Casillas (Real Madrid), Pepe Reina (Napoli), David De Gea (Manchester United).

Verdediging: César Azpilicueta (Chelsea), Gerard Piqué (FC Barcelona), Sergio Ramos (Real Madrid), Jordi Alba (FC Barcelona), Javi Martinez (Bayern München), Raul Albiol (Napoli), Juanfran (Atletico Madrid).

Middenveld: Sergio Busquets (FC Barcelona), Xabi Alonso (Real Madrid), Koke (Atletico Madrid), David Silva (Manchester City), Santi Cazorla (Arsenal), Andrés Iniesta (FC Barcelona), Xavi (FC Barcelona), Cesc Fabregas (FC Barcelona), Juan Mata (Chelsea).

Aanval: Diego Costa (Atletico Madrid), David Villa (Atletico Madrid), Fernando Torres (Chelsea), Pedro (FC Barcelona).

Nederland

Doel: Jasper Cillessen (Ajax), Tim Krul (Newcaste United), Michel Vorm (Swansea City).

Verdediging: Daley Blind (Ajax), Daryl Janmaat (Feyenoord), Bruno Martins Indi (Feyenoord), Joel Veltman (Ajax), Paul Verhaegh ( FC Augsburg), Ron Vlaar (Aston Villa), Terence Kongolo (Feyenoord), Stefan de Vrij (Feyenoord).

Middenveld:  Jordy Clasie (Feyenoord), Leroy Fer (Norwich City), Nigel de Jong (AC Milan), Jonathan De Guzman (Swansea City), Wesley Sneijder (Galatasaray), Georginio Wijnaldum (PSV).

Aanval: Klaas-Jan Huntelaar (Schalke 04), Arjen Robben (Bayern München), Memphis Depay (PSV), Dirk Kuijt (Fenerbahçe), Jeremain Lens (Dinamo Kiev), Robin van Persie (Manchester United).

Chili

Doel: Claudio Bravo (Real Sociedad), Johnny Herrera (Universidad de Chile), Cristopher Toselli (Universidad Catolica)

Verdediging: Gary Medel (Cardiff City), Jose Rojas (Universidad de Chile), Eugenio Mena (Santos), Gonzalo Jara (Nottingham Forest)

Middenveld: Arturo Vidal (Juventus), Mauricio Isla (Juventus), Marcelo Diaz (Basel), Francisco Silva (Osasuna), Felipe Gutierrez (FC Twente), Jose Pedro Fuenzalida (Colo Colo), Carlos Carmona (Atalanta), Jean Beausejour (Wigan Athletic), Charles Aranguiz (Internacional), Miiko Albornoz (Malmo)

Aanval: Alexis Sanchez (Barcelona), Eduardo Vargas (Valencia), Jorge Valdivia (Palmeiras), Mauricio Pinilla (Cagliari), Esteban Paredes (Colo Colo), Fabian Orellana (Celta de Vigo).

Australië

Doel: Mathew Ryan (Club Brugge), Mitchell Langerak (Borussia Dortmund), Eugene Galekovic (Adelaide United).

Verdediging: Jason Davidson (Heracles Almelo), Matthew Spiranovic (Western Sydney Wanderers), Ivan Franjic (Brisbane Roar), Bailey Wright (Preston North End), Ryan McGowan (Shandong Luneng), Alex Wilkinson (Jeonbuk Hyundai Motors).

Middenveld: Oliver Bozanic (Luzern), Mark Bresciano (Al Gharafa), James Holland (Austria Wien), Mile Jedinak (Crystal Palace), Matt McKay (Brisbane Roar), Mark Milligan (Melbourne Victory), Dario Vidosic (Sion), James Troisi (Atalanta), Massimo Luongo (Swindon), Tommy Oar (FC Utrecht).

Aanval: Tim Cahill (New York Red Bulls), Matthew Leckie (FSV Frankfurt 1899), Ben Halloran (Fortuna Düsseldorf), Adam Taggart (Newcastle Jets).

Poule C:

Colombia

Doel: David Ospina; Faryd Mondragon; Camilo Vargas.

Verdediging: Juan Camilo Zuniga; Pablo Armero; Santiago Arias; Eder Alvarez Balanta; Mario Alberto Yepes; Carlos Valdes; Cristian Zapata.

Middenveld: Carlos Sanchez; Abel Aguilar; Alexander Mejia; Freddy Guarin; Juan Guillermo Cuadrado; James Rodriguez; Juan Fernando Quintero; Aldo Leao Ramirez; Victor Ibarbo.

Aanval: Jackson Martinez; Adrian Ramos; Teofilo Gutierrez; Carlos Bacca.

Griekenland

Doel: Orestis Karnezis (Granada), Panagiotis Glykos (PAOK), Stefanos Kapino (Panathinaikos).

Verdediging: Kostas Manolas (Olympiakos), Giannis Maniatis (Olympiakos), José Holebas (Olympiakos), Sokratis Papastathopoulos (Borussia Dortmund), Giorgios Tzavellas (PAOK), Loukas Vyntra (Levante), Vasilis Torosidis (AS Roma), Vangelis Moras (Verona).

Middenveld: Alexandros Tziolis (Kayserispor), Andreas Samaris (Olympiakos), Kostas Katsouranis (PAOK), Giorgos Karagounis (Fulham), Panagiotis Tachtsidis (Torino), Ioannis Fetfatzidis (Genoa), Lazaros Christodoulopoulos (Bologna), Panagiotis Kone (Bologna).

Aanval: Dimitris Salpingidis (PAOK), Georgios Samaras (Celtic), Kostas Mitroglou (Fulham), Theofanis Gekas (Konyaspor).

Ivoorkust

Doel: Boubacar Barry (Lokeren), Sylvain Gbohouo (Sewe Sport), Sayouba Mandé (Stabaek).

Verdediging: Serge Aurier (Toulouse), Jean-Daniel Akpa Akpro (Toulouse), Didier Zokora (Trabzonspor), Kolo Touré (Liverpool), Souleman Bamba (Trabzonspor), Arthur Boka (VfB Stuttgart), Constant Djakpa (Eintracht Frankfurt), Ousmane Viera Diarrassouba (Caykur Rizespor).

Middenveld: Cheik Tioté (Newcastle United), Geoffroy Sérey Dié (FC Basel), Ismaël Diomandé (Saint-Etienne), Didier Ya Konan (Hannover 96), Yaya Touré (Manchester City), Max Gradel (Saint-Etienne).

Aanval: Didier Drogba (Galatasaray), Wilfried Bony (Swansea City), Gervinho (AS Roma), Salomon Kalou (Lille), Giovanni Sio (FC Basel), Mathis Bolly (Fortuna Düsseldorf).

Japan

Doel: Eiji Kawashima (Standard Luik), Shusaku Nishikawa (Urawa Red Diamonds), Shuichi Gonda (FC Tokyo).

Verdediging: Yasuyuki Konno (Gamba Osaka), Masato Morishige (FC Tokyo), Masahiko Inoha (Jubilo Iwata), Atsuto Uchida (Schalke 04), Yuto Nagatomo (Internazionale), Maya Yoshida (Southampton), Gotoku Sakai (VfB Stuttgart), Hiroki Sakai (Hannover 96).

Middenveld: Makoto Hasebe (1. FC Nürnberg), Yasuhito Endo (Gamba Osaka), Hotaru Yamaguchi (Cerezo Osaka), Hiroshi Kiyotake (1. FC Nürnberg), Toshihiro Aoyama (Sanfrecce Hiroshima), Keisuke Honda (AC Milan), Shinji Kagawa (Manchester United).

Aanval:Shinji Okazaki (FSV Mainz 05), Yuya Osako (1860 München), Yoichiro Kakitani (Cerezo Osaka), Yoshito Okubo (Kawasaki Frontale), Manabu Saito (Yokohama F. Marinos).

Poule D:

Uruguay

Doel: Fernando Muslera (Galatasaray), Martin Silva (Vasco da Gama), Rodrigo Munoz (Libertad).

Verdediging: Maximiliano Pereira (Benfica), Diego Lugano (West Bromwich Albion), Diego Godin (Atletico Madrid), Jose Maria Gimenez (Atletico Madrid), Sebastian Coates (Liverpool), Martin Caceres (Juventus), Jorge Fucile (Porto).

Middenveld: Alvaro Gonzalez (Lazio), Alvaro Pereira (Sao Paulo), Walter Gargano (Parma), Egidio Arevalo (Morelia), Diego Perez (Bologna), Cristian Rodriguez (Atletico Madrid), Gaston Ramirez (Southampton), Nicolas Lodeiro (Botafogo).

Aanval: Luis Suarez (Liverpool), Edinson Cavani (Paris Saint-Germain), Abel Hernandez (Palermo), Diego Forlan (Cerezo Osaka), Christian Stuani (Espanyol).

Costa Rica

Doel: Keylor Navas (Levante), Patrick Pemberton (Alajuelense), Daniel Cambronero (Herediano).

Verdediging: Johnny Acosta (Alajuelense), Giancarlo González (Columbus Crew), Michael Umaña (Saprissa), Óscar Duarte (Club Brugge), Waylon Francis (Columbus Crew), Heiner Mora (Saprissa), Júnior Díaz (Mainz 05), Cristian Gamboa (Rosenborg), Roy Miller (New York Red Bulls).

Middenveld: Celso Borges (AIK Stockholm), Christian Bolaños (FC Kopenhagen), Óscar Esteban Granados (Herediano), Michael Barrantes (Aalesund), Yeltsin Tejeda (Saprissa), Diego Calvo (Vålerenga), José Miguel Cubero (Herediano).

Aanval: Bryan Ruiz (PSV), Joel Campbell (Olympiakos Piraeus), Randall Brenes (Cartaginés), Marco Ureña (Kuban Krasnodar).

Engeland

Doel: Joe Hart (Manchester City), Ben Foster (West Bromwich Albion), Fraser Forster (Celtic).

Verdediging:  Gary Cahill (Chelsea), Phil Jagielka (Everton), Luke Shaw (Southampton), Glen Johnson (Liverpool), Leighton Baines (Everton), Phil Jones (Manchester United), Chris Smalling (Manchester United).

Middenveld:  Steven Gerrard (Liverpool), Frank Lampard (Chelsea), Ross Barkley (Everton), Jordan Henderson (Liverpool), Alex Oxlade-Chamberlain (Arsenal), Adam Lallana (Southampton), James Milner (Manchester City),  Raheem Sterling (Liverpool), Jack Wilshere (Arsenal).

Aanval:  Wayne Rooney (Manchester United), Daniel Sturridge (Liverpool), Rickie Lambert (Southampton), Daniel Welbeck (Manchester United).

Italië

Doel: Gianluigi Buffon (Juventus), Mattia Perin (Genoa), Salvatore Sirigu (Paris Saint-Germain).

Verdediging: Ignazio Abate (AC Milan), Andrea Barzagli (Juventus), Leonardo Bonucci (Juventus), Giorgio Chiellini (Juventus), Matteo Darmian (Torino), Gabriel Paletta (Parma), Mattia De Sciglio (AC Milan).

Middenveld: Alberto Aquilani (Fiorentina), Antonio Candreva (Lazio), Claudio Marchisio (Juventus), Thiago Motta (Paris Saint-Germain), Marco Parolo (Parma), Andrea Pirlo (Juventus), Daniele De Rossi (AS Roma), Marco Verratti (Paris Saint Germain).

Aanval: Mario Balotelli (AC Milan), Antonio Cassano (Parma), Alessio Cerci (Torino), Ciro Immobile (Torino), Lorenzo Insigne (Napoli).

Poule E:

Zwitserland

Keepers: Diego Benaglio (Wolfsburg), Roman Bürki (Grasshoppers), Yann Sommer (FC Basel).

Verdedigers: Steve von Bergen (Young Boys), Stephan Lichtsteiner (Juventus), Michael Lang (Grasshoppers), Johannes Djourou (Hamburger SV), Ricardo Rodriguez (VfL Wolfsburg), Fabian Schär (FC Basel), Philippe Senderos (Valencia), Reto Ziegler (Sassuolo).

Middenvelders: Valon Behrami (Napoli), Blerim Dzemaili (Napoli), Valentin Stocker (FC Basel), Tranquillo Barnetta (Eintracht Frankfurt), Gelson Fernandes (SC Freiburg), Gökhan Inler (Napoli), Xherdan Shaqiri (Bayern München).

Aanvallers: Mario Gavranovic (FC Zürich), Haris Seferovic (Real Sociedad), Admir Mehmedi (SC Freiburg), Josip Drmic (FC Nürnberg), Granit Xhaqa (Borussia Mönchengladbach)

Ecuador

Doel: Máximo Banguera (Barcelona SC), Adrián Bone (El Nacional), Alexander Domínguez (LDU Quito).

Verdediging: Gabriel Achilier (Emelec), Walter Ayoví (Pachuca, Mex), Óscar Bagui (Emelec), Frickson Erazo (Flamengo, Bra), Jorge Guagua (Emelec), Juan Carlos Paredes (Barcelona SC), Cristian Ramírez (Fortuna Düsseldorf).

Middenveld: Segundo Castillo (Al-Hilal, Sau), Carlos Gruezo (VfB Stuttgart), Renato Ibarra (Vitesse), Fidel Martínez (Tijuana), Cristian Noboa (Dinamo Moskou), Pedro Quiñónez (Emelec), Luis Saritama (Barcelona SC), Antonio Valencia (Manchester United).

Aanval: Jaime Ayoví (Tijuana), Felipe Caicedo (Al-Jazira), Jefferson Montero (Morelia), João Rojas (Cruz Azul), Enner Valencia (Pachuca, Mex), Armando Wila (Universidad Católica).

Frankrijk

Doel: Hugo Lloris (Tottenham Hotspur), Steve Mandanda (Olympique Marseille), Mickaël Landreau (Bastia).

Verdediging: Mathieu Debuchy (Newcastle United), Lucas Digne (Paris Saint-Germain), Patrice Evra (Manchester United), Laurent Koscielny (Arsenal), Eliaquim Mangala (Porto), Bacary Sagna (Arsenal), Mamadou Sakho (Liverpool), Raphael Varane (Real Madrid).

Middenveld: Yohan Cabaye (Paris Saint-Germain), Clement Grenier (Olympique Lyon), Blaise Matuidi (Paris Saint-Germain), Rio Mavuba (Lille), Paul Pogba (Juventus), Moussa Sissoko (Newcastle United), Mathieu Valbuena (Olympique Marseille).

Aanval: Karim Benzema (Real Madrid), Olivier Giroud (Arsenal), Antoine Griezmann (Real Sociedad), Loïc Remy (Newcaste United), Franck Ribéry (Bayern München).

Honduras

Doel: Noel Valladares (Olimpia), Donis Escober (Olimpia), Luis López (Real España).

Verdediging:  Bryan Beckeles (Olimpia), Maynor Figueroa (Hull City), Arnold Peralta (Rangers FC), Juan Pablo Montes (Motagua), Victor Bernárdez (San Jose Earthquakes), Emilio Izaguirre (Celtic), Osman Chávez (Qingdao Jonoon), Juan Carlos García (Wigan Athletic).

Middenveld: Jorge Claros (Motagua), Óscar Boniek García (Houston Dynamo), Andy Najar (Anderlecht), Luis Garrido (Olimpia), Roger Espinoza (Wigan Athletic), Wilson Palacios (Stoke City), Marvin Chávez (Colorado Rapids), Mario Martínez (Real España).

Aanval: Jerry Bengtson (New England Revolution), Rony Martínez (Real Sociedad),Carlos Costly (Real España), Jerry Palacios (Alajuelense).

Poule F:

Argentinië

Doel: Mariano Andujar (Catania), Sergio Romero (AS Monaco), Agustin Orion (Boca Juniors).

Verdediging: Hugo Campagnaro (Internazionale), Federico Fernandez (Napoli), Pablo Zabaleta (Manchester City), Ezequiel Garay (Benfica), Marcos Rojo (Sporting), José Basanta (Monterrey), Martin Demichelis (Manchester City).

Middenveld: Javier Mascherano (Barcelona), Augusto Fernandez (Celta de Vigo), Ricky Alvarez (Internazionale), Lucas Biglia (Lazio Roma), Fernando Gago (Boca Juniors), Maxi Rodriguez (Newell’s Old Boys), Enzo Perez (Benfica).

Aanval: Lionel Messi (Barcelona), Angel di Maria (Real Madrid), Rodrigo Palacio (Internazionale), Gonzalo Higuain (Napoli), Sergio Agüero (Manchester City), Ezequiel Lavezzi (Paris Saint-Germain).

Bosnië-Herzegovina

Doel: Asmir Begovic (Stoke City), Jasmin Fejzic (VfR Aalen), Asmir Avdukic (Borac Banja Luka).

Verdediging: Emir Spahic (Bayer Leverkusen), Toni Sunjic (Zorija Loegansk), Sead Kolasinac (Schalke 04), Ognjen Vranjes (Elazigspor), Ermin Bicakcic (Eintracht Braunschweig), Muhamed Besic (Ferencvaros).

Middenveld: Miralem Pjanic (AS Roma), Izet Hajrovic (Galatasaray), Mensur Mujdza (SC Freiburg), Haris Medunjanin (Gaziantepspor), Senad Lulic (Lazio Roma), Anel Hadzic (Sturm Graz), Tino Sven Susic (Hajduk Split), Sejad Salihovic (1899 Hoffenheim), Zvjezdan Misimovic (Guizhou Rehne), Senijad Ibricic (Erciyespor), Avdija Vrsajevic (Hajduk Split).

Aanval: Vedad Ibisevic (VfB Stuttgart), Edin Dzeko (Manchester City), Edin Visca (Istanbul BB).

Iran

Doel: Daniel Davari (Eintracht Braunschweig), Alireza Haghighi (Rubin Kazan), Rahman Ahmadi (Sepahan).

Verdediging: Hossein Mahini (Persepolis), Steven ‘Mehrdad’ Beitashour (Vancouver Whitecaps), Pejman Montazeri (Umm Salal), Jalal Hosseini (Persepolis), Amir-Hossein Sadeghi (Esteghlal), Ahmad Alenemeh (Naft), Hashem Beikzadeh (Esteghlal), Mehrdad Pouladi (Persepolis).

Middenveld: Javad Nekounam (Kuwait SC), Andranik Teymourian (Esteghlal), Reza Haghighi (Persepolis), Ghasem Haddadifar (Zob Ahan), Bakhtiar Rahmani (Foolad), Ehsan Hajsafi (Sepahan).

Aanval: Ashkan Dejagah (Fulham), Masoud Shojaei (Las Palmas), Alireza Jahanbakhsh (NEC), Reza Ghoochannejhad (Charlton), Karim Ansarifard (Tractor Sazi), Khosro Heydari (Esteghlal).

Nigeria

Doelman: Chigozie Agbim (Gombe United), Austin Ejide (Hapoel Beer Sheva), Vincent Enyeama (Lille)

Verdediging: Efe Ambrose (Celtic), Elderson Echiejile (Monaco), Azubuike Egwuekwe (Warri Wolves), Kunle Odunlami (Sunshine Stars), Godfrey Oboabona (Caykur Rizespor), Kenneth Omeruo (Middlesbrough), Juwon Oshaniwa (Ashdod), Joseph Yobo (Norwich City).

Middenveld: Ramon Azeez (Almería), Reuben Gabriel (Waasland-Beveren), John Mikel Obi (Chelsea), Victor Moses (Liverpool), Ogenyi Onazi (Lazio), Michael Uchebo (Cercle Brugge).

Aanval: Shola Ameobi (Newcastle United), Michael Babatunde (Volyn Loetsk), Emmanuel Emenike (Fenerbahçe), Ahmed Musa (CSKA Moskou), Uche Nwofor (Heerenveen), Peter Odemwingie (Stoke City).

Poule G:

Duitsland

Doel: Manuel Neuer (Bayern München), Roman Weidenfeller (Borussia Dortmund), Ron-Robert Zieler (Hannover 96).

Verdediging: Jerome Boateng (Bayern München), Erik Durm (Borussia Dortmund), Kevin Großkreutz (Borussia Dortmund), Benedikt Höwedes (Schalke 04), Mats Hummels (Borussia Dortmund), Philipp Lahm (Bayern München), Per Mertesacker (Arsenal).

Middenveld: Christoph Kramer (Borussia Mönchengladbach), Julian Draxler (Schalke 04), Matthias Ginter (SC Freiburg), Mario Götze (Bayern München), Sami Khedira (Real Madrid), Toni Kroos (Bayern München), Mesut Özil (Arsenal), Marco Reus (Borussia Dortmund), Andre Schürrle (Chelsea), Bastian Schweinsteiger (Bayern München).

Aanval: Lukas Podolski (Arsenal), Thomas Müller (Bayern München), Miroslav Klose (Lazio).

Portugal

Doel: Beto (Sevilla), Eduardo (Braga), Rui Patricio (Sporting).

Verdediging: Andre Almeida (Benfica), Bruno Alves (Fenerbahçe), Fabio Coentrao (Real Madrid), Joao Pereira (Valencia), Neto (Zenit St. Petersburg), Pepe (Real Madrid), Ricardo Costa (Valencia)

Middenveld: Joao Moutinho (Monaco), Miguel Veloso (Dinamo Kiev), Raul Meireles (Fenerbahçe), Ruben Amorim (Benfica), William Carvalho (Sporting)

Aanval: Cristiano Ronaldo (Real Madrid), Eder (Braga), Helder Postiga (Lazio), Hugo Almeida (Besiktas), Nani (Manchester United), Rafa (Braga), Varela (Porto), Vieirinha (VfL Wolfsburg)

Ghana

Doel: Stephen Adams (Aduna Stars), Fatau Dauda (Orlando Pirates), Adam Kwarasey (Strømsgodset IF).

Verdediging: Harrison Afful (Espérance), John Boye (Stade Rennes), Samuel Inkoom (Platanias), Jonathan Mensah (Évian TG), Daniel Opare (Standard Luik), Rashid Sumaila (Mamelodi Sundowns).

Middenveld: Afriyie Acquah (Parma), Albert Adomah (Middlesbrough), Emmanuel Agyemang-Badu (Udinese), Kwadwo Asamoah (Juventus), Christian Atsu (Chelsea), André Ayew (Olympique Marseille), Kevin-Prince Boateng (Schalke 04), Michael Essien (AC Milan), Wakaso Mubarak (Rubin Kazan), Sulley Muntari (AC Milan), Mohammed Rabiu (Kuban Krasnodar).

Aanval: Jordan Ayew (FC Sochaux), Asamoah Gyan (Al Ain), Abdul Majeed Waris (Valenciennes).

Verenigde-Staten

Doel: Brad Guzan (Aston Villa), Tim Howard (Everton), Nick Rimando (Real Salt Lake).

Verdediging: DaMarcus Beasley (Puebla), Matt Besler (Sporting Kansas City), John Brooks (Hertha BSC), Geoff Cameron (Stoke City), Timmy Chandler (1.FC Nürnberg), Omar Gonzalez (Los Angeles Galaxy), Fabian Johnson (Hoffenheim), DeAndre Yedlin (Seattle Sounders FC).

Middenveld: Kyle Beckerman (Real Salt Lake), Alejandro Bedoya (Nantes), Michael Bradley (Toronto FC), Brad Davis (Houston Dynamo), Mix Diskerud (Rosenborg), Julian Green (Bayern München), Jermaine Jones (Besiktas), Graham Zusi (Sporting Kansas City).

Aanval: Jozy Altidore (Sunderland), Clint Dempsey (Seattle Sounders FC), Aaron Johannsson (AZ), Chris Wondolowski (San Jose Earthquakes).

Poule H:

België

Doel: Thibaut Courtois (Atlético Madrid), Simon Mignolet (Liverpool) en Koen Casteels (1899 Hoffenheim).

Verdediging: Anthony Vandenborre (Anderlecht), Laurent Ciman (Standard Luik), Vincent Kompany (Manchester City), Daniel van Buyten (Bayern München), Thomas Vermaelen (Arsenal), Nicolas Lombaerts (Zenit Sint-Petersburg) en Jan Vertonghen (Tottenham Hotspur).

Middenveld: Axel Witsel (Zenit Sint-Petersburg), Steven Defour (FC Porto), Marouane Fellaini (Manchester United), Moussa Dembélé (Tottenham Hotspur), Nacer Chadli (Tottenham Hotspur), Eden Hazard (Chelsea), Adnan Januzaj (Manchester United) en Kevin de Bruyne (VfL Wolfsburg).

Aanval: Romelu Lukaku (Everton), Dries Mertens (Napoli), Kevin Mirallas (Everton) en Divock Origi (OSC Lille).

Algerije

Doel: Raïs M’Bolhi (CSKA Sofia), Cédric Si Mohamed (CS Constantine), Mohamed Zemmamouche (USM Alger).

Verdediging: Madjid Bougherra (Lekhwiya), Rafik Halliche (Académica Coimbra, Liassine Cadamuro-Bentaïba (Real Mallorca), Essaïd Belkalem (Watford), Carl Medjani (Valenciennes), Faouzi Ghoulam (Napoli), Aïssa Mandi (Stade Reims), Djamel Mesbah (Livorno), Mehdi Mostefa (AC Ajaccio).

Middenveld: Yacine Brahimi (Granada), Nabil Bentaleb (Tottenham Hotspur), Sofiane Feghouli (Valencia), Abdelmoumene Djabou (Club Africain), Hassan Yebda (Udinese), Mehdi Lacen (Getafe), Riyad Mahrez (Leicester City), Saphir Taïder (Internazionale).

Aanval: Islam Slimani (Sporting Lissabon), Nabil Ghilas (FC Porto), El Arbi Hillel Soudani (Dinamo Zagreb).

Rusland

Doel: Igor Akinfejev (CSKA Moskou), Yoeri Lodigin (Zenit), Sergei Rizjikov (Rubin Kazan).

Defensie: Vasili Berezoetski (CSKA Moskou), Sergei Ignasjevitsj (CSKA Moskou), Georgi Sjennikov (CSKA Moskou), Vladimir Granat (Dinamo Moskou), Aleksei Kozlov (Dinamo Moskou), Dmitri Kombarov (Spartak Moskou), Andrei Semenov (Terek Grozni).

Middenveld: Igor Denisov (Dinamo Moskou), Yoeri Zjirkov (Dinamo Moskou), Alan Dzagoev (CSKA Moskou), Roman Sjirokov (FC Krasnodar), Denis Gloesjakov (Spartak Moskou), Pavel Mogilevets (Rubin Kazan), Viktor Faizoelin (Zenit), Oleg Sjatov (Zenit), Alexej Jonov (Dinamo Moskou).

Aanval: Alexander Kerzjakov (Zenit), Aleksander Kokorin (Dinamo Moskou), Maksim Kanoennikov (Amkar Perm), Aleksander Samedov (Lokomotiv Moskou).

Zuid-Korea

Doel: Sung-Ryong Jung (Suwon Bluewings), Seung-Gyu Kim (Ulsan Hyundai), Bum-Young Lee (Busan I’Park).

Verdediging: Seok-Ho Hwang (Sanfrecce Hiroshima), Jin-Su Kim (Albirex Niigata), Chang-Soo Kim (Kashiwa Reysol), Jeong-Ho Hong (FC Augsburg), Young-Gwon Kim (Guangzhou Evergrande), Tae-Hwi Kwak (Al Hilal), Yong Lee (Ulsan Hyundai), Suk-Young Yun (Queens Park Rangers).

Middenveld: Kook-Young Han (Kashiwa Reysol), Chung-Yong Lee (Bolton Wanderers), Sung-Yueng Ki (Sunderland), Dae-Sung Ha (Beijing Guoan), Bo-Kyung Kim (Cardiff Cit),Jong-Woo Park (Guangzhou R&F), Heung-Min Son (Bayer Leverkusen).

Aanval: Ja-Cheol Koo (FSV Mainz 05), Shin-Wook Kim (Ulsan Hyundai), Keun-Ho Lee (Sangju Sangmu), Dong-Won Ji (FC Augsburg), Chu-Young Park (Watford).